Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Oświetlenie

Najważniejsze zalety oświetlenia ledowego

Najważniejsze zalety oświetlenia ledowego

Światła ledowe znaleźć można obecnie w coraz większej ilości polskich domów czy też zakładach pracy. Niezwykle skutecznie wypierają one stosowane jeszcze do niedawna żarówki żarnikowe. Jakie są najważniejsze zalety takiego rodzaju oświetlenia, które stoją za tak dużą popularnością takich żarówek?

Ekonomiczność

Nie da się ukryć, że najważniejszą zaletą ledowego światła jest jego ogromna ekonomiczność. O co dokładnie w tym wypadku chodzi? Wiele osób może być nawet zaskoczonych taką zaletą, ponieważ żarówki led zaliczane są obecnie do zdecydowanie najdroższego rodzaju oświetlenia, jeśli chodzi o zakup. To prawda, cena takich żarówek jest bardzo wysoka, często nawet kilkukrotnie wyższa niż innego typu modeli. Co jednak bardzo ważne, żarówki tego typu charakteryzują się naprawdę niezwykłą trwałością. Z pewnością każdy nie raz zetknął się z sytuacją, gdy żarówka żarnikowa lub halogenowa szybko się przepalała i konieczne było wymienienie jej na zupełnie nową. W przypadku modeli led takie ryzyko praktycznie nie istnieje, ponieważ jak szacują ich producenci, mogą one bez większych problemów świecić nawet przez 20 tysięcy godzin, co daje kilkanaście lat użytkowania. W takim wypadku wysoka cena zakupu nie jest już tak dużą przeszkodą.

Jak się jednak okazuje, długotrwałe działanie to nie jedyna zaleta od strony ekonomiczności ich używania. Oprócz tego takie ledowe oświetlenie charakteryzuje się również naprawdę niskim poborem energii. Czasem zdarza się tak, że zastosowanie takiego oświetlenia przynosi oszczędności na rachunkach za prąd nawet powyżej 30%. Jest to niezwykle ważna zaleta, tym bardziej w czasach stale rosnący cen energii. Zakupienie do domu takich żarówek będzie mogło przynieść naprawdę ogromne oszczędności w skali roku.

Zalety użytkowe

Oczywiście strona ekonomiczna to nie jedyna zaleta, z którą wiąże się korzystanie z ledowego oświetlenia. Co jeszcze warto więc w tym wypadku wymienić?

Każdy doskonale wie, że zwykłe żarówki to tylko jedna barwa światła, czyli biała ciepła. Zupełnie nie nadaje się ona do czytania, nauki lub pracy, ponieważ powoduje zbyt dużą senność. W przypadku modeli led istnieje możliwość zakupienia ich w dowolnym kolorze światła białego, co pozwala wybrać np. kolor biały zimny, który bardzo pozytywnie wpływa na koncentrację i ułatwia naukę. Świetnie więc sprawdza się np. w lampach biurkowych, gdy chcemy zająć się pracą lub też nauką. Jest to bardzo często stosowane oświetlenie w biurach, ale również dość często korzysta się z niego w kuchni.

Share this post