Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Inspiracje

Kupujemy parawan nawannowy

Kupujemy parawan nawannowy

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem jest naprawdę bardzo trudny. Z jednej strony ma się możliwości brania bardzo komfortowych i relaksujących kąpieli, a z drugiej szybkich i oszczędnych pryszniców. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się połączyć oba te rozwiązania, stosując na wannie specjalny parawan. Jak się go jednak powinno wybierać?

Z jakiego materiału powinien być zrobiony parawan?

Parawan nawannowy to element, który będzie używany właściwie codziennie. Musi być więc nie tylko wytrzymały, lecz również lekki i odporny na zniszczenie. Co więcej, będzie on jednym z największych elementów w łazience, więc powinien się także charakteryzować odpowiednio ładnym i estetycznym wyglądem.
Jedną z najczęściej wybieranych wersji parawanów, jest model zrobiony ze szkła hartowanego. Szyba prysznicowa do wanny jest w takim wypadku nie tylko bardzo ładna, lecz przede wszystkim odporna na właściwie wszystkie potencjalne zagrożenia. Co więcej, taką wersję parawanu można dość łatwo utrzymywać w dobrym stanie i czystości.

Jaki typ parawanu?

Kolejną niezwykle ważną sprawą podczas wybierania parawanu na wannę, jest to, jakiego ma on być rodzaju. Jak się bowiem okazuje, w każdym sklepie z takim wyposażeniem da się znaleźć przynajmniej kilka różnego rodzaju typów parawanów. Który z nich można polecić w pierwszej kolejności?
Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem jest prosty parawan harmonijkowy, który zbudowany jest z dwóch lub trzech elementów, które jak nazwa sama wskazuje, składają się na siebie jak harmonijka. Niewątpliwą zaletą takiego modelu jest jego niska cena, a także to, że jego używanie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Z tego tez powodu zalecane jest jego wybranie w sytuacji, gdy posiada się nieco mniejszą łazienkę.
Jeśli jednak łazienka jest większa, dobrym pomysłem będzie model przesuwany, który porusza się w specjalnych prowadnicach.

Parawany nawannowe dostępne są na www.lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawanem-prysznicowym/parawany-nawannowe-szyby-do-wanny.html

Share this post