Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Meble

Z czego powinny być wykonane meble ogrodowe?

Z czego powinny być wykonane meble ogrodowe?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób woli powrócić do tego, co stare i całkowicie naturalne. Meble technorattanowe odpowiadają obecnemu trendowi w wystroju wnętrz. Fascynacja ta nie dziwi, gdyż współczesność posiada wiele rozwiązań technologicznych i wciąż ewoluuje w tym kierunku.

Trend stylu vintage i produktów handmade

Trend stylu vintage, ale przede wszystkim w sytuacji produktów handmade, zaskakuje i daje chęć obcowania z tym, co naturalne i przede wszystkim prawdziwe. To uczucie porusza ludzi, którzy są miłośnikami mebli rattanowych. Zwracają uwagę na ich niewymuszone piękno, a także na wiele innych korzyści płynących z posiadania takich mebli we własnych domach i ogrodach.

Główne zalety rattanu i jego zastosowanie w aranżacji wnętrz

Ten naturalny materiał jest elastyczny i sprężysty, dzięki czemu znajduje zastosowanie w tkaniu elementów dekoracyjnych, w tym mebli i koszyków. Materiał ten jest całkowicie ekologiczny, a produkty z niego wykonane nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Jego główną zaletą jest oczywiście efektowny, naturalny wygląd oraz łatwość pielęgnacji i utrzymania.

Wykorzystując te cechy w tworzeniu elementów wnętrza, meble rattanowe zyskały powszechną akceptację, ponieważ istnieje wiele kolekcji, z których każda ma inny design i kolorystykę.

Rattan i technorattan – podobieństwa i różnice

Należy również wziąć pod uwagę, że rattan, jako materiał naturalny, ma swoje wady. Meble ogrodowe z technorattanu wykonane z takiego splotu nie powinny być narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Miłośnicy rattanu mogą zdecydować się na syntetyczną wersję tego materiału, czyli technorattan. Jest to tworzywo sztuczne, ale doskonale naśladuje wygląd naturalnego warkocza, dodając mu jednocześnie wiele nowych właściwości. Jednym z nich jest wysoka odporność na warunki atmosferyczne, co przekłada się również na trwałość mebli.

Share this post