Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Oświetlenie

Lampy liniowe do kuchni: cechy i zalety

Lampy liniowe do kuchni: cechy i zalety

Kuchnia to już nie tylko jadalnia, to także miejsce, w którym rodziny spędzają spokojne wieczory i przyjmują gości, dlatego ważne jest, aby stworzyć w niej odpowiednią atmosferę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp?

Oprócz podstawowych detali wnętrza i wyboru mebli szczególną uwagę należy zwrócić na lampy do kuchni, tak aby kuchnia była zawsze jasna i przytulna. Kiedyś używano do tego celu klasycznego oświetlenia. Dzisiejsze wnętrza zdominowane są przez modele LED. Oto dogłębne spojrzenie na cechy liniowych opraw oświetleniowych i jak wybrać właściwą opcję.

Jakie wymagania musi spełniać żyrandol?

Ponieważ kuchnia jest nie tylko miejscem wypoczynku, ale również gotowania, oprawy oświetleniowe mają jeszcze bardziej rygorystyczne wymagania. Kuchnia ma swój własny mikroklimat i nie każda oprawa będzie w stanie wytrzymać takie obciążenia w tym pomieszczeniu:

  • Zawsze jest tam wilgotno i zbiera się kondensacja. Proces ten jest nieunikniony, ponieważ podczas gotowania następuje odparowanie. Oprawa musi być wtedy odpowiednio zabezpieczona, aby wilgoć nie dostała się do środka;
  • Istnieje ryzyko pożaru. Ponieważ kuchenka, piekarnik i inne urządzenia w kuchni są w użyciu, pomieszczenie to jest uważane za zagrożenie pożarowe;
  • Zanieczyszczenia nie da się uniknąć. Rozpryski mogą latać dookoła, dlatego należy wybierać oprawy, które są łatwe do czyszczenia i można je wytrzeć.

Na podstawie tych zagrożeń można określić kilka podstawowych wymagań, które muszą spełniać oprawy oświetleniowe do kuchni:

  • Z wysokim stopniem ochrony;
  • Odporność na wysokie temperatury;
  • Wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska;
  • Zapewnia wysokiej jakości światło.

Oprawa oświetleniowa musi mieć atrakcyjny wygląd, tak aby komponowała się z kuchnią. Istnieje szeroki wybór oświetlenie, dlatego przy zakupie należy wziąć pod uwagę kuchnię, jej wymiary oraz miejsce, w którym oprawa ma być zamontowana. Należy również zwrócić uwagę na sposób sterowania światłem. Nowoczesne modele obejmują wygodne ekrany dotykowe oraz wersje klasyczne.

Share this post