Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Rolety

Rolety materiałowe zyskują na popularności

Rolety materiałowe zyskują na popularności

Zbliża się okres, w którym chodzą nam po głowie zmiany w domu, większe porządki, a nawet remonty. Czasami możliwości są jednak ograniczone, a my możemy pozwolić sobie jedynie na drobne urozmaicenie. Warto pomyśleć o tym, aby poprawiło ono komfort życia w naszym domu. Jedną z takich zmian może być wymiana starych firan i zasłon na wewnętrzne rolety materiałowe, które odświeżoną wizerunek pomieszczeń w naszym domu, oraz okażą się być naprawdę wygodne i funkcjonalne w użyciu.

Wykorzystanie rolet materiałowych

Rolety rzymskie świetnie sprawdzają się w salonach i pokojach dziennych. Lepiej niż zasłony i firany eksponują strefę okna, pozwalając wpadać światłu słonecznemu do środka, jednocześnie zaś pozwalają osłonić okno jeżeli jest taka potrzeba, bo na przykład chcemy obejrzeć telewizję lub pracujemy przy komputerze. Takie rolety możemy kupić już gotowe lub zamówić zgodnie z własnym pomysłem. Wiele firm oferuje możliwość szycia rolet z tkaniny z nadrukiem na przykład zdjęcia lub wybranej grafiki. Niebanalny pomysł na ozdobienie pokoju dziennego, dodający charakteru i niepowtarzalności naszemu wnętrzu. Jest małe przez, że spotkamy się z drugą taką samą roletą u kogoś innego.

Do jakich wnętrz pasują rolety materiałowe?

Rolety materiałowe idealnie pasują do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Te uszyte z tkanin w jednolitych kolorach, na przykład grafitowe, szare lub białe, będą fantastycznie wyglądały w domach zaprojektowanych w stylu skandynawskim, w których królują naturalne materiały takie jak drewno czy kamień. Świetnie sprawdzą się również we wnętrzach urządzony w stylu klasycznym, wtedy jednak lepiej wybrać je w cieplejszym odcieniu beżu lub kolorze kremowym. Można zastosować je również z zasłonami, które wcale nie przeszkadzają w tym, by w oknie znajdowały się jednocześnie rolety rzymskie.

Share this post