Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Rolety

Rolety rzymskie – kiedy warto je wybrać?

Rolety rzymskie – kiedy warto je wybrać?

Rolety rzymskie to wyjątkowy typ osłon okiennych. Stanowią one kompromis między tradycyjnymi roletami a firanami i zasłonami. Dodatkowo nadają się do wnętrz urządzonych w różnych stylach. Są rozwiązaniem łączącym w sobie funkcjonalność i estetykę. Skutecznie zacieniają pomieszczenia, a materiał po zwinięciu rolety tworzy ozdobny lambrekin. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Czym charakteryzują się rolety rzymskie?

Rolety rzymskie szyje się z tkanin o różnym stopniu przepuszczalności światła. Mogą to być zarówno delikatne materiały przepuszczające promienie słoneczne, jak i te grube, zaciemniające pomieszczenie całkowicie. Pierwsze z nich mogą zastępować firany, natomiast drugie – zasłony. Rolety rzymskie do kuchni, salonu oraz łazienki nie muszą hamować w dużym stopniu wpadania promieni słonecznych. W tych pomieszczeniach wystarczy zapewnienie efektu delikatnego zacienienia przy jednoczesnej możliwości korzystania ze słońca i ograniczenia widoku z zewnątrz. W sypialniach i pokojach dziecięcych powinny natomiast znajdować się rolety wykonane z grubszych tkanin, które nie będą przepuszczały uciążliwego szczególnie w nocy światła. Zagwarantuje to komfortowy wypoczynek. Ekskluzywne rolety rzymskie dostępne są też w wielu wariantach kolorystycznych (https://lestore.pl/sklep/rolety-rzymskie/rolety-rzymskie-premium), dzięki czemu każdy ma szansę z łatwością wybrać produkt dostosowany do indywidualnego gustu i wystroju wnętrza. W przypadku delikatnych materiałów sprawdzą się przede wszystkim jasne kolory, takie jak biel. Te grubsze występują często w barwach takich jak beż, szarość, odcienie czerwieni czy nawet czerń. Warto zwrócić również uwagę na sposób zaprojektowania rolety. Dostępne są modele ze szprosami i bez szprosów. Szprosy to pręty wsuwane w tuneliki specjalnie uszyte w tkaninie rolety, powodujące usztywnienie tkaniny. Modele wyposażone w nie sprawdzą się przy grubszych materiałach. Cieńsze nie muszą ich posiadać.

Ekskluzywne rolety rzymskie do wnętrz urządzonych w różnych stylach

Ekskluzywne rolety rzymskie można dopasować do różnych stylów wnętrzarskich. Popularnością cieszą się m.in. rolety w stylu francuskim, skandynawskim czy nowoczesnym. Modele tradycyjne pasują przede wszystkim do pomieszczeń urządzonych w stylu prowansalskim i rustykalnym. Mogą one posiadać delikatną falbankę, koronkę lub haft z monogramem. Sprawdzą się tu rolety jednobarwne lub z niewielkimi kolorowymi wstawkami. Do aranżacji w stylu skandynawskim warto wybrać produkty pozbawione zbędnych ozdobników. Króluje tu prostota i dobry design oraz hasło „im mniej, tym lepiej”. Należy więc postawić na rolety rzymskie w jednym kolorze bądź z prostym wzorem, np. w pasy. Nieco luksusu nadadzą pomieszczeniu z kolei modele z prostym napisem. Niewielka grafika wpasowuje się we współczesne trendy i pozwala na stworzenie nowoczesnego, eleganckiego wnętrza. Rolety rzymskie z pewnością przykują spojrzenia gości. Są one niezwykle uniwersalne i łatwe w montażu, a jednocześnie umożliwiają nadanie pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru.

Share this post