Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Ogród

Rattanowe meble ogrodowe. Ładne, ale podatne na niszczenie

Rattanowe meble do ogrodu uznawane są przez wiele osób jako jedne z najładniejszych, jakie można kupić. Patio meble ogrodowe, w którym takie właśnie są, wygląda bardzo atrakcyjnie. Meble rattanowe wyróżniają się niebanalnym wyglądem. Wiele z nich to meble wyplatane ręcznie, co tym bardziej dodaje im uroku, nie ma bowiem dwóch takich samych egzemplarzy. Naturalny rattan to jednak materiał, który nie jest bardzo trwały. Patio meble ogrodowe z takimi meblami szybko więc może przestać wyglądać pięknie. Jak dbać o rattan?

Suchy rattan może pękać

Sklep z meblami ogrodowymi, w którym dostępne są takie meble, to miejsce, gdzie rzadko się mówi o tym jak dbać o rattan. Nie jest to jednak tak trudne jak się może wydawać. Bardzo ważne jest choćby to, by nie narażać rattanu na działanie silnego słońca. Przesuszony rattan może bowiem bardzo szybko pękać. Oczywiście nie od razu zniszczy to cały mebel, ale odstające, spękane elementy rattanowe, z pewnością nie będą wyglądać atrakcyjnie. Warto więc utrzymywać rattan w dobrym stanie, od czasu do czasu czyszcząc go specjalną pastą, która go zabezpieczy, a jednocześnie zminimalizuje ryzyko jego nadmiernego wysychania.

Mróz i opady

Naturalny rattan jest bardzo podatny na nasiąkanie. Długotrwałe narażanie go na wilgoć spowoduje, ze błyskawicznie się zniszczy. Nigdy wiec mebli rattanowych nie można pozostawiać na otwartej przestrzeni na zimę. Nie powinny też stać w ogrodzie podczas długotrwałych opadów. Szybko nasiąknie, a na jego powierzchni mogą zacząć pojawiać się czarne ślady grzybów. Ich wyczyszczenie jest bardzo trudne, niekiedy wręcz niemożliwe.

Naturalny rattan czy jego imitacja?

Każdy dobry sklep z meblami ogrodowymi posiada w swojej ofercie meble z naturalnego rattanu i jego imitacji. Którą opcję wybrać? Pomimo tego, że meble z imitacji rattanu są trwalsze i mniej podatne na niszczenie, warto jednak zdecydować się na meble z rattanu naturalnego. Wyglądają dużo bardziej atrakcyjnie.

Źródło: www Tutumi

Share this post