Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Oświetlenie

Jak wybrać stylowe lampy do aranżacji retro?

Jak wybrać stylowe lampy do aranżacji retro?

Konwencja retro nie przestaje cieszyć się popularnością wśród osób poszukujących modnych stylów wnętrzarskich. Decydując się na urządzenie mieszkania zgodnie z jej założeniami, warto pomyśleć o odpowiednim dopasowaniu oświetlenia. Możliwe jest odnalezienie wielu lamp, których niebanalny wygląd podkreśli charakter aranżacji vintage. Jak wybrać modne lampy do stylowego wnętrza?

Jak dopasować oświetlenie do zapotrzebowania?

Osoby poszukujące odpowiednio dopasowanego oświetlenia, powinny zastanowić się nad tym, jaką rolę będą pełniły lampy w danym wnętrzu. Modele w stylu retro zwykle doskonale sprawdzają się jako lampy emitujące delikatny blask w tle. Można w tej kategorii odnaleźć również intensywne oświetlenie główne. Wśród akcesoriów komponujących się z tą konwencją pojawiają się modele wiszące, stołowe i podłogowe. Pragnąc umieścić w swoim mieszkaniu sufitową lampę retro, warto zwrócić uwagę na to, aby równomiernie rozjaśniała całą powierzchnię pokoju. Korzystnym rozwiązaniem są tutaj akcesoria wyposażone w kilka żarówek, które można ustawiać pod różnym kątem. Umieszczając lampy w kuchniach i łazienkach warto upewnić się, że ich klasa wodoszczelności to przynajmniej IP44. W doświetleniu blatów roboczych i stref, w których się czyta pomogą kinkiety i ścienne lampy retro. Dobrym rozwiązaniem w salonach i sypialniach, w których spędza się relaksujące wieczory będą stojące modele z abażurami.

Jakie są aktualne trendy w stylu retro?

Wśród modnych rodzajów lamp kojarzonych z tym stylem odnaleźć można przede wszystkim eleganckie, zdobione egzemplarze z materiałowymi abażurami i frędzlami. W pomieszczeniach w stylu retro doskonale sprawdzą się również wielobarwne, szklane osłony na żarówki. Atrakcyjne rozwiązania to też szkło barwione i przyciemniane. Aktualnie, jednym z najmodniejszych stylów jest retro minimalizm. Dobierając lampy do takiego wnętrza, warto postawić na proste, pojedyncze modele wiszące z emaliowanymi kloszami. Do chętnie wybieranych należą akcesoria łączące w sobie urok mody sprzed lat z funkcjonalnością. Dobrym rozwiązaniem będą więc praktyczne lampy, które łatwo się czyści. W tej kategorii pojawia się wiele designerskich modeli o ciekawych formach. W aranżacjach retro warto stawiać na takie barwy jak żółty, błękitny, butelkowa zieleń i beżowo – brązowe odcienie.

Lampy w stylu retro dopasowane do aranżacji i kolorystyki wnętrza z pewnością podkreślą charakter wystroju. Akcesoria odpowiadające preferencjom i zapotrzebowaniu użytkowników będą doskonałym rozwiązaniem.

Share this post