Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

dom

Tapety 3D – hit czy kit?

Tapety 3D to rozwiązanie dla osób, którym znudziły się ściany w jednolitych kolorach. Wprowadzają do mieszkania odrobinę szaleństwa i wyrazisty styl. Jak zaaranżować ścianę z tapetą, by była hitem, a nie kitem?

To już było!

Fototapety bardzo wielu osobom kojarzą się z tapetami, które w latach 90 królowały w naszych salonach. Trzeba otwarcie przyznać, że nie był to trend, który pozostawił pozytywne wspomnienia.

Jednak dzisiejsze tapety 3D na ścianę wyglądają zupełnie inaczej. Nie wszyscy mają tego świadomość. Jak dzisiaj prezentuje się oryginalna tapeta 3D?

Nowoczesny design

Fototapeta 3D to malownicze krajobrazy górskie, wąskie uliczki małych miasteczek, czy bezkresne plaże, które dzięki perspektywie bardzo pozytywnie wpływają na odbiór pokoju. Pomieszczenie wydaje się większe, przestronniejsze.

Tapeta 3D salon to przede wszystkim bardzo duża różnorodność wzorów. Widoczki plaży, które królowały w latach 90 – tych odeszły w niepamięć. Dziś dzięki tapecie stworzymy w salonie dowolny styl. Jasne tapety sprawdza się w mieszkaniu o stylistyce skandynawskiej. Industrialne wzory będą idealne do mieszkań nowoczesnych, a motywy roślinne będą współgrały z romantycznym stylem sypialni.

Jak wyeksponować tapetę?

Tapety 3D na ścianę są bardzo charakterystyczne i stanowią główny motyw zdobniczy pomieszczenia. Należy o tym pamiętać, gdyż zbyt dużo elementów dekoracyjnych może niekorzystnie wpływać na odbiór salonu.

Tapety 3D salon bardzo dobrze wyglądają na ścianie, gdzie nie ma wielu mebli. Sofa, która stoi przy wytapetowanej ścianie jest jednym z niewielu elementów wyposażenia, które dobrze współgrają z fototapetą 3D.

Warto również pamiętać, że tapety 3D na ścinę to dobry sposób na powiększenie pokoju, łazienki, czy przedpokoju, który często jest długi i wąski. Dzięki perspektywie pomieszczenie odzyska prawidłowe proporcje.

Share this post