Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

dom

Oświetlenie salonu – funkcjonalnie i ciekawie

Remont to dobry moment, by zaplanować oświetlenie salonu. Warto pomyśleć nie tylko o górnym oświetleniu, ale również rozplanować kinkiety, czy kontakty, do których możemy podłączyć lampki. Na co zwrócić uwagę, planując oświetlenie salonu?

Jak wybrać rodzaj oświetlenia?

Wybierając oświetlenie wewnętrzne warto zastanowić się, jakie mamy możliwości. Najczęściej korzystamy z oświetlenia podsufitowego. Mamy tu kilka rozwiązań. Żyrandole, plafony czy lampy powieszone w salonie muszą być dostosowane stylistyką do wystroju salonu.

Dużą popularnością cieszą się listwy led, które możemy rozmieścić na całej długości sufitu, w ten sposób uzyskamy jasne oświetlenie, które jest niezbędne przy wykonywaniu prac domowych. Warto zwrócić uwagę, by światło miało kilka możliwych natężeń, dzięki temu możemy uzyskać dużo światła lub zapalamy tylko kilka lamp, które pomagają w wieczornym odpoczynku.

Oświetlenie punktowe

Oświetlenie domu musi być nie tylko funkcjonalne (zobacz), ale również eleganckie, estetyczne i ciekawe, dzięki temu w salonie uda się zbudować nastrój, który pozwoli odpocząć po ciężkim dniu pracy.

Lampy do domu warto rozmieścić w różnych punktach salonu. Bardzo ciekawie wyglądają kinkiety, które podświetlają rodzinną galerię zdjęć, czy ciekawy obraz. Interesująco wygląda również ściana, która zostanie podkreślona światłem. Czerwona cegła, kamień, czy panele 3D podkreślone kinkietami pozwolą stworzyć niebanalne wnętrze, które będzie podkreślało nietypowy charakter salonu.

Półki na ścianie warto podkreślić używając oświetlenia punktowego nad półkami bądź taśm led, które podświetlą cała półkę, a na niej ciekawe bibeloty.

Wybierając lampy do domu nie można zapomnieć o lampach podłogowych. Kącik do czytania, w którym będzie stała wysoka lampa, wygodny fotel oraz stolik kawowy przyda się w każdym salonie.

Share this post