Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Karnisze

Jakie szyny sufitowe są modne?

Jakie szyny sufitowe są modne?

Karnisze jak powszechnie wiadomo są bardzo ważnym elementem przy dekorowaniu okien. Aby eleganckie firanki lub stylowe zasłonki mogły się ładnie prezentować, karnisz sufitowy także musi robić olbrzymie wrażenie i nie odstawać od pozostałych dekoracji.

Karnisze sufitowe

W dzisiejszych czasach na rynku dostępne są karnisze montowane do ścian i specjalne karnisze sufitowe, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Jeżeli chodzi o karnisze sufitowe to produkowane są one jako karnisze pojedyncze albo podwójne. Te drugie mają możliwość zawieszenia jednocześnie zasłonek i eleganckich firanek. Bardzo często spotykanym rozwiązaniem tego typu są popularne szyny sufitowe, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych.

Dlaczego warto wybrać szyny sufitowe?

Funkcjonalne szyny sufitowe umożliwiają bardzo łatwe przesuwanie firanek lub zasłon, dlatego też tak wiele osób korzysta z ich dobrodziejstwa. Szyny są doskonałą propozycją dla wszystkich tych osób, które poszukują idealnego kompromisu pomiędzy oryginalnym designem, funkcjonalnością i przystępną ceną.

Karnisze drążkowe

Szyny sufitowe są tak naprawdę tylko jedną z propozycji jakie oferują nam producenci karniszy. W dzisiejszych czasach olbrzymim zainteresowaniem cieszą się także karnisze drążkowe, które sprawdzą się wszędzie tak, gdzie szyna sufitowa jest zbędna. Karnisze tego typu bardzo często wykorzystywane są głównie jako podstawowe dekoracje we wnętrzach tradycyjnych. Pamiętać należy jednak o tym, że większość karniszy drążkowych w przeciwieństwie do szyn sufitowych nie umożliwia przesuwania firanek po całej długości. Warto wspomnieć również i o tym, że wielu producentów oferuje swoim klientom nowoczesne karnisze sufitowe drążkowo-szynowe, które tak naprawdę łączą cechy i największe zalety obu powyżej opisanych rozwiązań.

Share this post