Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Rolety

Plisowane rolety – efektowne rozwiązanie do okien

Plisowane rolety – efektowne rozwiązanie do okien

plisa okienne w kolorze brązowymRolety i żaluzje różnego rodzaju to – obok tradycyjnych zasłon i firan – praktyczny sposób na zasłonięcie okien i dekorację wnętrza. Wśród proponowanych rozwiązań warto zwrócić uwagę na rolety plisowane. Składane niczym harmonijka materiały można wykorzystać do różnego typu wnętrz i kształtu okien. Rolety i żaluzje różnego rodzaju to – obok tradycyjnych zasłon i firan – praktyczny sposób na zasłonięcie okien i dekorację wnętrza. Wśród proponowanych rozwiązań warto zwrócić uwagę na rolety plisowane. Składane niczym harmonijka materiały można wykorzystać do różnego typu wnętrz i kształtu okien.

Żaluzje plisowane umożliwiają łatwą kontrolę ilości światła, jaka wpada do wnętrza pomieszczeń. Pozwalają na to same materiały, a także wykorzystywane sposoby montażu.

Rolety plisowane – światło pod kontrolą

plisa okienna w kolorze zielonymTkaniny, z jakich wykonuje się rolety plisowane na wymiar, umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia, co niezwykle pożądane jest np. w sypialni lub też, dzięki np. luźniejszym splotom, pozwalają na wpuszczenie określonej ilości delikatnie rozproszonego światła.

Materiały, z których wykonuje się rolety, mogą posiadać dodatkowe właściwości – być antystatyczne, co ogranicza osadzanie się kurzu lub też antyrefleksyjne, ochraniające ekran komputera przed odblaskami promieni słońca. Niektóre z materiałów posiadają właściwości termoizolacyjne, inne zaś są niepalne, co może mieć duże znaczenie np. w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

W górę i w dół – prosta regulacja

Ilość wpuszczanego światła reguluje się również poprzez ustawienie żaluzji. Dzięki temu, iż pozwalają się swobodnie przesuwać w górę i w dół, możliwe jest odsłanianie i zasłanianie dowolnej części okna. Pomaga to nie tylko w regulowaniu stopnia zaciemnienia pomieszczenia, ale także w umożliwia zapewnienie prywatności.

Łatwy montaż 

Plisowane rolety montuje się na kilka sposobów – mocując je do ściany lub ramy okiennej lub też przytwierdzając do listwy przyszybowej, możliwy jest także montaż na ramie okna bez użycia narzędzi. W przypadku np. okien dachowych można wykorzystać prowadnice przytrzymujące żaluzję na miejscu.

Share this post