Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Meble

Zachowaj zdrowie poprzez dobry materac!

Niestety, ale wciąż nie wystarczająco duża liczba osób ma świadomość, jak ważne jest zachowanie higieny snu. Zdrowy odpoczynek to jedyny gwarant poczucia komfortu w trakcie dnia, produktywności oraz zachowania zdrowia. Koniec końców sen to blisko 1/3 życia każdego człowieka. Jednym z najlepszych sposobów, aby zadbać o jego wysoką jakość, jest zastosowanie odpowiedniego materaca. Jaki będzie najlepszy?

Różne rodzaje materaców

Czasy, kiedy w sprzedaży dostępne były jedynie zwykłe materace sprężynowe oraz modele piankowe na zawsze już odeszły. Współcześnie producenci zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilość produktów, przy których zastosowano najnowocześniejsze technologie. Pomimo swojej wyjątkowej różnorodności wszystkie spośród sprzedawanych materacy można podzielić na:

  • modele sprężynowe,
  • modele piankowe,
  • modele lateksowe.

Nowoczesne materace kieszonkowe

Niemniej jednak obecnie największą popularnością cieszy się nowoczesny materac sprężynowy kieszeniowy – https://birdmeble.pl/materace/sprezynowe-kieszeniowe . W odróżnieniu od tradycyjnych i niekomfortowych modeli sprężynowych materac ze sprężynami kieszeniowymi może zagwarantować nie tylko wysokiej jakości sen, ale również przyczynić się do poprawy funkcjonowania organizmu. Jest to rezultat zastosowania w materacu kilku odrębnych stref twardości, dzięki czemu możliwe jest idealne dopasowanie poziomu twardości do poszczególnych części ciała.

Jest to rezultat zastosowania niezależnych od siebie sprężyn, które rozlokowane zostały w materacu w kilku specjalnych kieszeniach. Z kolei sama twardość materaca w głównej mierze uzależniona jest od średnicy zastosowanych sprężyn. Warto mieć na uwadze, że modele sprężynowe sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku osób, które poszukują materacy o średnim poziomie twardości. Osoby poszukujące twardszych modeli powinny zdecydować się na materace lateksowe.

Share this post