Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Meble

Jakie szafki do przedpokoju warto wybrać?

Jakie szafki do przedpokoju warto wybrać?

Aranżacja i wyposażenie przedpokoju odgrywa ważną rolę w całym mieszkaniu czy domu. To pierwsze wnętrze, z którym spotyka się osoba wchodząca do środka. Powinno nie tylko prezentować się estetycznie, ale także zapewniać optymalną funkcjonalność. Z tego względu często stosuje się w nim szafki do przedpokoju. Jakie modele tych mebli są do dyspozycji, które mają szansę sprawdzić się dobrze w różnego rodzaju wnętrzach? Oto kilka praktycznych propozycji.

Rodzaje szafek do przedpokoju – na ubrania, buty i akcesoria

Meble nadające się do przedpokoju mogą mieć różny charakter i pełnić kilka funkcji. Oczywiście główną z nich jest przechowywanie, zatem w sklepach dostępne są szafki:

  • na obuwie – wysokie i niskie, z szufladami, uchwytami, obrotowe,
  • na ubrania – z półkami,
  • na odzież wierzchnią – z wieszakami,
  • większe szafy gospodarcze, wielofunkcyjne,
  • komody z półkami i szufladami.

Niektóre szafki dodatkowo wyposażone są w siedziska i schowki, by zapewniać wygodne miejsce do siedzenia przy zmianie obuwia i dodatkowe miejsce do przechowywania.Bardzo często w szafach i szafkach do przedpokoju używana jest jasna kolorystyka i elementy lustrzane, by optycznie powiększyć tą z reguły niewielką przestrzeń. Dodatkowo, obok samych mebli stosuje się także wieszaki na odzież oraz akcesoria, wyposażenie meblowe poprawiające ich funkcjonalność.

Praktyczny zestaw mebli do przedpokoju

Często wybieranym, dość uniwersalnym rozwiązaniem są zestawy mebli, szafek do przedpokoju. Alternatywą dla nich są również meble modularne czy seria mebli, z której elementów można stworzyć własny zestaw. To rozwiązania, dzięki którym można wyposażyć zarówno niewielki przedpokój w mieszkaniu w bloku, jak i duży hall w domu jednorodzinnym. Dobierając poszczególne elementy zestawu czy jego wielkość warto uwzględnić nie tylko dostępną przestrzeń, ale także ilość użytkowników mebli, rodzaj oraz liczność obuwia i odzieży, która będzie w nich przechowywana. Zestawy szafek do przedpokoju mogą, ale nie muszą być jednolite kolorystycznie. Nowoczesne propozycje mogą wprowadzać pewne urozmaicenia, a nawet elementy eklektyczne do tego wnętrza.

Jak dobrać odpowiednie szafki do przedpokoju?

Stojąc przed wyborem szafek do przedpokoju na www.NovoDom.pl warto uwzględnić szereg czynników decydujących o ich właściwym dopasowaniu i funkcjonalności. Ważne jest przede wszystkim precyzyjne wymiarowanie dostępnej przestrzeni, z uwzględnieniem ciągu komunikacyjnego. Nawet niewielką powierzchnię można dobrze zorganizować, sięgając na przykład po płytkie szafki czy propozycje wiszące na ścianie. Drugą istotną kwestią jest dopasowanie rodzaju i miejsca na przechowywanie do rzeczy, jakie mają znaleźć się w przedpokoju oraz ich użytkowników. Nie bez znaczenia jest również design mebli przedpokojowych, który powinien być choć częściowo spójny z wystrojem reszty domu. Należy także zwrócić uwagę na jakość szafek do przedpokoju – materiał wykonania, konstrukcję, solidność. Dodatkowo, w przypadku nietypowych czy trudnych w aranżacji wnętrz, warto również uwzględnić nieszablonowe rozwiązania.

Share this post