Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Rolety

Rolety rzymskie i korzyści płynące z ich użytkowania

Rolety rzymskie i korzyści płynące z ich użytkowania

Okna i ich dekoracja są istotnym elementem wystroju wnętrza. Zarówno firany, żaluzje, jak i rolety od razu rzucają się w oczy. Warto zatem zadbać o ich elegancki, a zarazem ciekawy wygląd.

A może roleta rzymska?

rzymska roleta w kolorze ecruZamiast wieszać w oknach nie do końca już modne firany, warto zastanowić się nad kupnem rolet rzymskich, które dzięki prostej formie wkomponują się w każde wnętrze. Co ważne, takie rolety same w sobie nie narzucają konkretnego stylu – dopiero wybrana tkanina (i jej kolor) wpłyną na aranżację danego wnętrza. Dzięki temu można je bez problemu komponować z innymi elementami wystroju, takimi jak poduszki czy zasłony. Istnieje także możliwość wyboru wykończenia dołu rolety, niektóre z nich zakończone są frędzlami, koronkami lub falbankami. Cechą charakterystyczną rolet rzymskich są poziome tuneliki, w których umieszczone są usztywniające całość pręciki. Dzięki nim zwinięta roleta układa się w estetyczne, równoległe fałdki. Jeśli zaś chodzi o mocowanie rolet, to można to zrobić bezpośrednio do skrzydła okna, ale też na ścianie lub suficie. Aby cała konstrukcja cały czas znajdowała się równolegle do powierzchni okna, nawet w czasie jego uchylenia, zastosować można linki napinające.

Jakie korzyści przynoszą rolety rzymskie?

roleta rzymska w kolorze brązowymWybór rolet rzymskich wiąże się z kilkoma wymiernymi zaletami, wśród których wymienić można to, że:

  • Są niedrogie – ich cena zależy głównie od rodzaju tkaniny i producenta. Jednakże ich różnorodność pozwala na to, by wybrać rolety dopasowane na każdą kieszeń.
  • Chronią przed nadmiarem światła – pomagają w stworzeniu optymalnego oświetlenia wnętrza. Bardzo dużo zależy tutaj od grubości i koloru tkaniny.
  • Są łatwe w utrzymaniu – większość tkanin, z których zostają wykonane rolety, po zdjęciu z okna można prać w niskiej temperaturze. Dzięki temu ich czyszczenie nie jest uciążliwe ani czasochłonne.

Share this post