Rolety dachowe

Blog o roletach dachowych i wewnętrznych

Rolety

Krótka charakterystyka rolet dzień noc

Krótka charakterystyka rolet dzień noc

Najpopularniejszym obecnie rodzajem rolet są te, które odznaczają się specjalnym sposobem zwijania – dzięki odpowiednio uszytej tkaninie. Jakie to rolety?

Wyjątkowe rolety dzień noc

Są one niezwykle eleganckie i dekoracyjne. Odznaczają się tym, że tkanina jest na nich zawieszona podwójnie: podwinięta jest ona na dolnej listwie, i poprowadzona z powrotem ku górze. Taka roleta składa się z naprzemiennie występujących poziomych pasów kolorowych i przezroczystych). Co za tym idzie, posiadają one dwa różne stopnie przepuszczalności światła słonecznego:

  1. wysoki – w pasach transparentnych: delikatna, ale bardzo wytrzymała siateczka,
  2. niski – w pasach zaciemniających: tkanina w wybranym kolorze.

Opuszczanie i podnoszenie rolety dzień noc odbywa się przy pomocy koralikowego łańcuszka. Pozwala ona na płynne przesuwanie się pasem względem siebie, a co za tym idzie – na płynną zmianę stopnia zaciemnienia wnętrza (wedle indywidualnych preferencji).

Specyfikacja rolet

Jeśli chodzi o montaż rolet dzień noc, to jest on łatwy i wygodny. Bez problemu można go wykonać samodzielnie – opierając się na dołączonej do nich instrukcji. Rolety dadzą się zainstalować w każdym oknie – bez względu na kształt listwy przyszybowej. Można je do niej: przykręcić, przykleić, albo powiesić za pomocą wieszaków (na ramę okienną). Jeśli chodzi o rodzaje tych rolet, to zdecydować się można na klasyczne, mini, albo występujące w kasecie. W tego rodzaju osłonach okiennych, występują tkaniny typu „zebra”, które zaciemniają pomieszczenie w 100%. Dużą zaletą jest to, że gama kolorystyczna tkanin jest niezwykle szeroka – można je więc bez problemu dopasować do aranżacji własnego mieszkania. Rolety te pozwalają na precyzyjną kontrolę wpadającego do pomieszczenia światła, pozwalają na zatrzymanie się w dowolnym momencie, a także są odporne na kurz.

Share this post